یک کلام وسلام

داغ ترین و پر بیننده ترین مطالب

یک کلام وسلام

داغ ترین و پر بیننده ترین مطالب

آخرین مطالب
نویسندگان

قابلیت مخفی جیمیل

سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۱، ۱۰:۵۹ ق.ظ

مخفی ترین قابلیت جیمیل

 که احتمالا از آن خبر ندارید!


  در این تردیدی نیست که پست الکترونیکی شرکت گوگل یا همان که همگی آن را با نام جیمیل می شناسیم برترین سرویس ایمیل در جهان است که هنوز هیچکدام از دیگر غول های دنیای آی تی نتوانسته اند برای آن حریفی درست و حسابی دست و پا کنند.


 

در این میان جیمیل از امکاناتی برخوردار است که روز به روز بر برتری آن بر دیگر سرویس های موجود اضافه می کند. این امکانات تا آنجا پیش رفته که شاید گوگل علاقه ای به سر و صدا کردن و در اصطلاح رسانه ای کردن آنها ندارد. حتی شاید امکاناتی وجود دارند که مدت هاست، کمتر کسی از وجود آنها با وجود کارآیی بالا خبردار است که رسانه ها را به این فکر می اندازد که آیا نباید گوگل در مورد این امکانات خبر رسانی می کرد! امروز می خواهیم به یکی از این امکانات یعنی بهترین امکان مخفی جیمیل اشاره ای کنیم.

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که خواسته باشید تنها به قسمتی از یک ایمیل طولانی پاسخ بدهید. مثلا به قسمت کوتاهی از یک ایمیل که برای شما ابهام دارد. در اینگونه موارد معمولا کاری که می کنیم این است که پاسخ خود را می نویسیم و تنها دکمه ریپلای را می زنیم تا گیرنده دوباره مجبور به دریافت متن طولانی باشد. حالا چاره کار چیست و گوگل در جیمیل چه امکانی در این خصوص برای ما تدارک دیده است:

خب در این گونه موارد کافیست تنها ابتدا همان قسمت از متن ایمیل دریافتی را که قصد پاسخ به آن داریم علامتگذاری (هایلایت) کنیم.

مخفی ترین قابلیت جیمیل که احتمالا از آن خبر ندارید!


در گام دوم دکمه ریپلای را می زنیم. خب خواهید دید که تنها قسمتی را که مشخص کردید به صورت نقل قول و برجسته و جدا از کل متن در ایمیل ارسالی شما ظاهر می شود.


مخفی ترین قابلیت جیمیل که احتمالا از آن خبر ندارید!


این قابلیت حتی اگر در سایر سرویس های ایمیل هم وجود داشته باشد فکر نکنم افراد زیادی از آن خبردار باشند. حالا که از وجود آن در جیمیل خبردار شدید کافیست در پاسخ ایمیل دوستانتان از آن استفاده کنید تا بقیه هم از وجود آن آگاه شوند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
تجدید کد امنیتی