یک کلام وسلام

داغ ترین و پر بیننده ترین مطالب

یک کلام وسلام

داغ ترین و پر بیننده ترین مطالب

آخرین مطالب
نویسندگان

فوتبالیست ها باهوش تر از دانشجو ها

جمعه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۱، ۰۸:۰۱ ب.ظ

فوتبالیست های حرفه ای از دانشجویان باهوش ترند


  مطالعه صورت گرفته توسط پژوهشگران کانادایی نشان می دهد، ورزشکاران حرفه ای بویژه فوتبالیست ها بدلیل افزایش تمرکز در زمین مسابقه، از توانایی ذهنی و هوش بالاتری به نسبت اکثر دانشجویان برخوردار هستند.
 

در این مطالعه 120 ورزشکار حرفه ای شامل فوتبالیستهای لیگ برتر انگلیس، تیم ملی هاکی آمریکا، تیم راگبی فرانسه به همراه 173 ورزشکار آماتور در کنار 33 دانشجوی غیر ورزشکار حضور داشتند.از شرکت کنندگان خواسته شد که مجموعه ای از اشیاء شبیه سازی شده متحرک را شرح دهند و محتوای این آزمایش با هیچ رشته ورزشی خاصی ارتباط نداشت.

نتایج بدست آمده نشان می دهد، ورزشکاران حرفه ای در پردازش تصاویر بصری از تمرکز و دقت بالاتری در مقایسه با ورزشکاران آماتور برخوردار هستند؛ در عین حال عملکرد شناختی ورزشکاران آماتور در مقایسه با دانشجویان بسیار بیشتر است.

دکتر «جاکلین فابرت» استاد روانشناسی دانشگاه مونترال تأکید می کند: نتایج بدست آمده نشان می دهد، ورزشکاران از توانایی تمرکز بالاتری برای یادگیری برخوردار هستند و این تمرکز احتمالا ناشی از افزایش ضخامت بافت کورتیکال مغز است.


به گفته دکتر «فابرت»، پردازش سریع مغزی و توانایی یادگیری، کلید عملکرد عالی ورزشکاران حرفه ای بویژه فوتبالیستها محسوب می شود.

نتایج این تحقیق می تواند به توسعه روشهای درمانی نوین برای بیماری های مرتبط با افزایش سن از جمله زوال عقل و فراموشی کمک کند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی