یک کلام وسلام

داغ ترین و پر بیننده ترین مطالب

یک کلام وسلام

داغ ترین و پر بیننده ترین مطالب

آخرین مطالب
نویسندگان

تصاویر هیولا های دریایی

يكشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۱، ۱۱:۱۰ ب.ظ

تصاویر فوق العاده

 از هیولاهای عجیب

 اعماق اقیانوسهاتصاویر هیولاهای عجیب آبهای عمیق اقیانوسها در قاب دوربین یک عکاس می تواند نشان دهنده زندگی شگفت انگیزی باشد که در زیر سطح اقیانوسهای کره خاکی ما در جریان است.

 

جیسون بردلی عکاس دریایی مجموعه تصاویری از جزئیات موجوداتی اقیانوسی را فراهم کرده است که اکثراً مرده هستند. این تصاویر می تواند نشان دهنده بزرگترین محیط زندگی سیاره ما باشد که کمتر مورد اکتشاف قرار گرفته است.

بردلی با ابراز تأسف از اینکه اطلاعات دانشمندان درباره ماه و سایر سیارات منظومه شمسی از آنچه در اعماق اقیانوسها درجریان بوده بیشتر است، تلاش کرده که با این پروژه چالش برانگیز اندکی اطلاعات ما را درباره این زندگی ناشناخته افزایش دهد.تصویری از تیرماهی که در مجموعه جیسون بردلی از موجودات مرده اقیانوسی به چشم می خورد.ماهی Tactostoma macropus که در اعماق 2 هزار متری اقیانوس آرام زندگی می کند و طول آن به 35 سانتیمتر می رسد.مارماهی نوک دراز که معمولا در هر اقیانوس در عمق 300 تا 600 متری مشاهده می شود اما گاهی این ماهیها در عمق 4 هزار متری به سر می برند. نوع بالغ این ماهی بین 76 تا 155 سانتیمتر طول دارد و وزن آن گاهی به 500 کیلوگرم نزدیک می شود.تصویر سمت راست یک نوزاد مار ماهی نوک دراز و تصویر سمت چپ یک dragonfish اقیانوس آرام است که زائده ای چون یک ریش بلند دارد.لابستر چمباتمه زده که دارای دم بلندی است که آن را زیر قفسه سینه خود جمع می کنند، این لابستر در اقیانوسهای سراسر دنیا یافت می شود و از سطح تا عمق محل زندگی آنها متفاوت است.ماهی های دندان بلند آبهای عمیق که به علت دندانهای بلند و شباهتشان به گربه های دندان بلند نام گذاری شده اند، این موجودات در قسمتهای استوایی تا زیر استوایی اقیانوسهای آتلانتیک، هند و آرام یافت می شوند

تصاویر این موجودات اسرارآمیز در موسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج منتری و آزمایشگاههای دریایی ماس لندینگ در کالیفرنیا و همچنین آبهای عمیق کالیفرنیا گرفته شده است.

عکاس این تصاویر اظهار داشت: تا امروز ما تنها 5 درصد موجودات اقیانوسهای عمیق را بررسی کرده ایم و تصور کنید که اگر این بررسیها بیشتر شود چه موجودات دیگری را مشاهده می کنیم.

وی اظهار داشت: وقتی این تصاویر منتشر می شود و در دسترس مردم قرار می گیرد، هیجان زده شده و الهام می گیرم، این موجودات زیبایی عجیبی دارند و من از اینکه می توانم با این موجودات کار کنم و درباره آنها بیشتر یاد بگیرم هیجان زده هستم.ماهی grunt sculpin که در آبهای ساحلی شمال اقیانوس آرام از ژاپن تا آلاسکا و از جنوب تا کالیفرنیا زندگی می کند.موش ماهی که از آن با عنوان Chimaera monstrosa نیز نام می برند، این ماهی در اعماق 1000 متری در شرق اقیانوس آتلانتیک و از غرب آفریقا تا نروژ زندگی می کند.تصویر سمت راست یک لقمه ماهی آبهای عمیق است که در عمق 1000 متری به سر می برد و تصویر سمت چپ یک عنکبوت دریایی است که تا کنون بیش از 1300 گونه از آنها شناسایی شده است.


کوسه smooth hound که در خانواده Triakidae قرار می گیرند، این کوسه ها تا 160 سانتیمتر طول دارند و گاهی وزن آنها به بیش از 13 کیلوگرم می رسد.

نظرات  (۱)

  • فروش یو پی اس
  • با تشکر از مطلب خوبتون

    ارسال نظر

    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی