یک کلام وسلام

داغ ترین و پر بیننده ترین مطالب

یک کلام وسلام

داغ ترین و پر بیننده ترین مطالب

آخرین مطالب
نویسندگان

رفتگر میلیونر چینی +عکس

يكشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۱، ۰۳:۳۸ ب.ظ
آدم رفته گر باشه تو چین
در آمدش بیشتر از مهندسیه


 
رفتگرها در هر کجای دنیا از جمله قشر زحمت کش جامعه هستند و کاری که انجام می دهند در اصل یکی از سخت ترین و البته مهمترین کارهای شهرداری است.
 

رفتگران چینی از جمله افرادی هستند که حقوق زیادی دریافت نمی کنند و در کل به عنوان بخش ضعیف جامعه شناخته می شوند اما در یکی از شهرهای چین یک رفتگر میلیونر نیز وجود دارد.

«یو یوژن» در دهه 80 میلادی یک کشاورز ساده بود که سبزیجات مختلف برداشت می کرد، ولی بعد از سال ها تلاش توانست یک خانه سه طبقه در روستا برای خودش بسازد.

او بعد از مدتی اتاقهای خانه اش را به مسافرانی که مکانی برای اقامت نداشتند با قیمتهای پایین اجاره می داد و با پول این اجاره ها توانست خانه های دیگری نیز بسازد. پس از چند سال او توانست در روستا 3 آپارتمان 5 طبقه درست کند که همه آنها تقریبا پر بود.

این مسئله باعث شد که پول خوبی گیر خانواده اش بیاید و وضع مالی آنها رو به بهبودی رفت تا اینکه این روزها به یکی از میلیونرهای چین تبدیل شده اند.

او البته در سال 1998 برای اینکه فرزندانش شروع به خرج این پولها در راههای خلاف نشوند، تصمیم گرفت به یک الگوی مناسب برای آنها تبدیل شود از همین رو برای استخدام در شهرداری اقدام کرد.

از آن سال تا به حال او در شهرداری شهر «Huojiawan» کار می کند و مجبور است روزانه یک خیابان 3 کیلومتری را کاملا تمیز کند. او مجبور است از ساعت 3 صبح به مدت 6 ساعت کار کند.

او که هدف خود را تبدیل شدن به یک الگوی خوب برای فرزندانش می داند این روزها از این شغل خود بسیار لذت می برد و کمک به مردم را یک افتخار بزرگ برای خودش می داند.


 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
تجدید کد امنیتی